Олександрійський папуга
Олександрійський папуга - самий великий вид роду Кільчастих папуг. Довжина особин може досягати 47 - 57 см, в залежності від приналежності до одного з шести підвидів. Крім розмірів, ці папуги відрізняються один від одного колоритом. Природний забарвлення - відтінки зеленого, з багряно-червоними плямами на верхній частині обох крил. Селекціонерами виведені олександрійські папуги жовтого, блакитного і білого кольорів.
Характерной особливістю зовнішності є наявність на шиї «намиста», утвореного кольоровим малюнком пір'я. Спереду воно нагадує краватку, має чорний колір і починається під дзьобом. З боків шиї і з боку спини «намисто» має рожево-червоного забарвлення. Подібною прикрасою обзаводяться лише статевозрілі самці олександрійських папуг (у 2,5 - 3 роки), а самки та молодняк позбавлені його зовсім. Потилична частина голови (поблизу «намиста») має голубуватий колір оперення.
Александрийские папуги досить невибагливі. Оптимальні умови для них - температура близько 20°С (витримують температури до 0°З), тривалість світлового дня 12 годин, вологість повітря 60 - 70%. По можливості, краще утримувати цих птахів у вольєрах або щодня дозволяти їм літати. Раз на добу необхідно наповнювати їм теплою водою ванну - вони будуть з задоволенням в ній купатися. Парі олександрійських папуг потрібно надати житло розміром хоча б 80х120х150 див. Клітини повинні бути металевими, жердки в них - з твердих порід дерева.
Доормят цих птахів готовими або складеними самостійно зерновими сумішами, з розрахунку 50 - 60 г на одну тварину на добу. Частина сировини рекомендується давати в розмоченому вигляді: пшеницю, кукурудзу (або використовувати в стадії молочної стиглості), горох і ячмінь. Дуже корисно годувати і пророщених зернами.
Також олександрійським папугам дають м'які корми (каші з круп, яєчно-морквяні суміші тощо) і горіхи, овочі та зелень; свіжі та сушені, але попередньо розмочені, фрукти. Обов'язкові мінеральна підгодівля і вітаміни.
Для розведення до клітки кріплять міцний, навіть армований, гніздовий будиночок (40х45х50 см, діаметр льотка - 12 см) з тирсою і деревними крихтами на дні. Самка олександрійського папугу відкладає зазвичай 2 - 4 яйця. Насиджування триває 23 - 29 днів. Через 7 - 8 тижнів пташенята готові покинути гніздо. Забарвлення молоді олександрійські папуги мають такий же, як у матері (тільки трохи світліше), але багряно-червоними плямами на крилах обзаводяться в 15 - 18 місяців. Ще кілька тижнів після виходу з гнізда молодняк підгодовують батьки.
Купувати олександрійських папуг краще в молодому віці (до 5 місяців), в цьому випадку приручення, з великою часткою ймовірності, буде вдалим. А от куплені дорослі особини, особливо дикі, ніколи не стають по-справжньому ручними. Найчастіше вони досить полохливі і агресивні. Звиклі до людини і постійно вчаться, їм олександрійські папуги можуть запам'ятовувати порядку до ста слів, спокійно сидіти на руках у господаря. При належному догляді і годуванні вони живуть 40 - 50 років.
- Хром або ЦинкЧАСТО ЗАДАЄТЬСЯ ПИТАННЯ, ЩО КРАЩЕ (цынк або хром) Оцинковані відра, сітки, оцинкована жерсть на дахах будинків – речі настільки звичні, настільки буденні, що ми, як правило, не замислюємося, а чому, власне, вони оцинковані, а не хромПовна версія статті