Транспортування папуг
Висувний піддон | |
Металевий корпус клітки | |
Просторі двері |
Для багатьох новачків перенесення хвилястого папужка з місця купівлі додому являє собою цілу проблему. Виникає безліч питань — у чому переносити, як пересадити потім у карту, щоб недонитися або не вгамував, не задихнеться папуга під час перенесення, не травмується він, не змерзне в холодну погоду тощо. Спробуємо відповісти на ці питання.
Перенос у клітці.
Такий спосіб транспортування годиться тільки під час перенесення птахів, які добре облягають, на невелику відстань у гарну, теплу погоду. Здебільшого такий спосіб не годиться — страшний птах почне метатися на клітині та обов'язково пораниться. Крім того, вона може впасти з жердини та отримати травми. Бували випадки, коли птахи під час перевезення у великій клітці відчували сильний стрес і гинули.
Транспортувальна коробочка.
Найнадійнішим вважається перевезення в спеціальній маленькій коробочці, яку можна придбати в зоомагазинах.
Клітки для транспортування:
а — на близькі відстані; б — на дальні відстані
Величина та конструкція транспортувальної клітини залежать від тривалості перевезення.
У разі нетривалого (не більш ніж 2 год) транспортування птахів можна використовувати переносні клітини невеликого розміру — 19 × 8 × 10 см, виготовлені з фанери або тонких дощок із висувною решіткою. У холодну пору року таку карту рекомендується помістити в закриту сумку.
Якщо птиця має тривалий шлях (9-12 год), найкраще використовувати спеціальні клітини, що являють собою ящик розміром 45 × 20 × 25 см. Передня стінка має бути виготовлена з оргскла з отворами діаметром 0,5-0,6 см або з металевої сітки. Інші стінки можуть бути виготовлені з фанери завтовшки 2-3 мм.
У бічній стінці клітини має бути висувні дверцята. Усередині клітини на відстані 3-5 см від підлоги бажано встановити дерев'яну жердинку.
Для зручності переміщення транспортувальної клітини зверху до неї треба прикріпити ручку. Всередину клітини необхідно поставити годівницю з зерном і автопоїлку з кип'яченою або фільтрованою водою.
Переносна клітка з ручкою
Клітку-переноску не складно змайструвати своїми руками:
А ось так виглядають клітини та сумки-переноски в зоомагазинах:
А ось новинка — барвиста картонна коробка для транспортування птахів із магазину додому (розміри 168х8х8):
Підручні засоби транспортування
Якщо у Вас немає спеціальної транспортувальної коробки, то цілком можна обійтися й підручними засобами.
Птаха можна посадити в невелику картонну коробку (наприклад, з-під дитячого взуття) або в чистий пакет із-під соку або молока. Однак водночас у стінках картонної коробки необхідно зробити більше отворів для циркуляції повітря всередині, а на дно транспортувальної ємності треба насипати трохи корму.
Можна спорудити переноску та з пластикової пляшки, проробивши у ній необхідні отвори:
УВАГА! У жодному разі не можна перевозити птахів у поліетиленових пакетах, сітках: через таке транспортування папуги можуть сильно пом'яти оперення або пошкодити крила, лапи та внутрішні органи.
Умови транспортування
Залежно від погоди, за будь-якого типу перевезення, наприклад, відвідування ветеринарного лікаря, необхідно враховувати ще кілька умов.
Влітку, особливо в чарівну погоду, небажано ловити, тримати в руках і перевозити птицю. Насамперед це стосується птахів із надмірною вагою. У спеку забезпечте гарну вентиляцію, транспортний контейнер у жодному разі не ставте в сумку. Вибирайте тінь! В автомобілі стежте за тим, щоб шухлядок або коробочка не потрапили під прямі сонячні промені.
Взимку транспортний контейнер ховайте під пальто або в крайньому разі, загорніть у папір або хустку. Уникайте тривалої дороги. У разі сильного морозу попередньо прогрійте автомобіль.
Пересадка папужка в карту
Найкраще буде, якщо, коли ви прийдете додому, карта вже буде обладнана. Залишається додати корм і воду. Найкраще годівниці та поїлки поставити ближче до низу та трохи корму розсипати по дну.
Коробочку підставляємо щільно до дверцят. Звісно, папужка ще боїться всього нового, тож він не вийде відразу. Наберіться терпіння. Не можна виганяти його насильно! У коробочці темно, а в клітці — світло, тому згодом папуга вийде. Потім акуратно прибираємо коробочку та зачиняємо дверцята. Без різких рухів!
Папуга деякий час буде боятися, позаяк поряд немає його сімейства, навколо нова обстава тощо. Тому кілька днів папуга має провести у спокої. У жодному разі допитливим членам сім'ї не треба оточувати карту й у такий спосіб лякати її ще більше.
Коли ваш папужка звикне до умов, сміливо їстиме з годівниці, то можна спробувати встановити з ним перші контакти.
Основні | |
---|---|
Стан | Новий |
- Ціна: 550 ₴