РУЧНІ МАЛІШІ ― Какаріки, одні з найрухоміших і найактивніших папуг. Строкаті — бувають доміні та рецесивні.
Какарійки практично цілий день активні та вимагають багато місця для діяльності. Клітка для цих птахів має бути великою. Папуга має мати можливість побігати по дну, пролетіти хоча б трохи між жердинками, а також побігати по прутах клітини (какарики, на відміну від інших різновидів папуг, не лазити по прутах, а швидше тікають по них із великою швидкістю, не користуючись водночас дзьобом). Найкраще для них підійде кімнатний вольєр. Якаріки більшу частину дня мають проводити у вільному польоті, тобто в кімнаті. Їм потрібно надати якомога більше простору (навіть невелика кімната буде для них занадто маленькою).
Якаріки хоч і дуже активні вранці, але, на відміну від інших різновидів папуг, не мають двох особливо активних періодів — вранці та ввечері. Вони також активні й упродовж усього дня.
Какарійки мають постійно мати заняття.
Це пов'язано з гіперактивністю какариків. Ці птахи вимагають постійного заняття для дзьоба та лап. Їх цікавість до певного предмета може тривати лише кілька секунд, після чого вони його кидають і шукають нове заняття.
Якщо ви не хочете, щоб предметом інтересу какариків були цінні або небезпечні речі, потрібно їх прибрати з приміщення. Не їжте, що вам вдасться простежити за папугою!
Отже, какао потрібно забезпечити іграшками. Більшість іграшок, які можна купити в зоомагазині, не підходять какарям, вони найчастіше занадто маленькі та призначені для хвилястих папуг. Найкраще іграшки виготовити самостійно, для чого можна використовувати будь-які матеріали, головне, щоб вони були безпечними для птахів.
Найпростішою іграшкою є звичайні гілки. Їх можна давати для ошкірування, а також робити косички, гойдалки тощо. На гілку можна надіти кульку з безпечного матеріалу (наприклад, такі, як для кішок або маленьких дітей) або овочі та фрукти. Як іграшка також підійде шишка, шматок паперу, натуральна мотузка (обов'язково без будь-яких петель, оскільки какао люблять скрізь засунути свої лапки). Гарною іграшкою може бути середина від туалетного паперу або паперових рушників. Але такі іграшки треба давати яккарикам тільки під наглядом.
Іграшки найкраще розміщувати по всій кімнаті, у місцях, які, найімовірніше, відвідає какао — нехай він не залишиться ні на секунду без діла.
Під час виготовлення іграшки ми обмежуємося тільки власною уявою й безпекою папуг. З огляду на гіперактивність какао, деякі заводчики радять не ставити жодних іграшок у клітинку під час відсутності людини.
Какауріки, також як і великі різновиди папуг, беруть різні речі лапами.
Какаріки надзвичайно цікаві.
Більшість папуг з обережністю ставляться до нових речей, пов'язаних із інстинктом самозбереження. Спостерігаючи за какаріками, створюється враження, що в них такого інстинкту немає взагалі. Якщо щось нове потрапляє в поле зору какао, воно обов'язково буде ретельно досліджене, погризене, перенесене в інше місце тощо. Всі дірки, кути, темні місця, які є в кімнаті — це найцікавіші місця для какао.
Какариків підстережує багато небезпек у квартирі: відкритий туалет; не захищений злив у раковині; сміття, яке якраз збираєтеся виносити; кишеня у пальто гостя, яке виходить із вашого будинку; черевик, який якраз обвущується; та, злегка змінювана опуклість на подушці, на яку збираєтеся лягти тощо. З цієї причини какао дуже часто стає об'єктом нещасних випадків, або їх ненавмисно виносять із дому в одязі, або разом зі сміттям.
Какарійки вимагають особливих умов утримання.
На жаль, повною мірою не зрозуміло, які саме умови найкраще для какао. Відомо, що з ними у полоні дуже часто бувають проблеми. З огляду на природне середовище проживання какариків, а також рекомендації заводчиків, можна сказати, що вони вимагають холодного та вологого середовища. Оптимальна температура для них — це 17oС.
Какауріки дуже люблять купатися.
Для гарного самопочуття (а може і здоров'я) какарики мають мати постійний доступ до миски з водою. Найкраще використовувати плоску та порівняно велику миску з водою. Вони можуть купатися кілька разів на день.
Какаріки купаються специфічними — птах заходить у миску, сідає, потім починає бити крилами по воді, створюючи собі ефект душу. Можна здогадатися, що папуга в такий спосіб бризкає не тільки на себе, але й на все, що його оточує в радіусі двох метрів. Папуга заспокоюється, коли закінчується вода в мисці та чекає на добавки.
Якаріки вимагають різноманітного харчування.
Дослідження харчування какариків у природі показують, що вони, порівнюючи з іншими видами папуг, живляться надзвичайно різноманітно. Отже, треба якомога більше урізноманітнити раціон какариків у домашніх умовах.
З іншого боку, какарики легко привчаються до нових видів корму. Покладений на їхній дорозі овоч або фрукт, вони обов'язково спробують, навіть просто з цікавості. Дуже зручно привчати до нового вигляду корму за допомогою іграшки з овочів і фруктів — какао обов'язково піде подивитися, що ж це з'явилося на гілці, яку він хвилину тому очищав від кори. Щоправда, це не займе багато часу, але чим більше таких іграшок, тим легше привчити какао до цього виду корму.
Проблемна линька.
Безліч какариків мають проблеми з линянням, під час якого у них з'являються лисини на голові та шиї. Причини такої линяння до кінця не відомі. Серед причин можна назвати бідний раціон, що не належають умов умісту (залишко сухо або жарко), генетичні дефекти.
Какарійки порівняно легко приручаються.
Багато хто вважає цю перевагу якориків, але потрібно пам'ятати, що, з одного боку, какао подарує нас своєю надійністю, з іншого — ми зобов'язуємося створити йому оптимальні умови утримання. Приручені папуги вимагають постійної уваги. Папуга, залишена на самоті, нудьгує, шукає свого партнера, кличе його. Не можна розраховувати на те, що какао просохне весь той час, що ви на роботі, какарики практично не сплять удень.
Самки какариків схильні до хронічного знесення яєць.
Є на увазі самиці, які містяться як одинично, так і в парі. Іноді єдиним виходом із ситуації є гормональне лікування, яке дуже небезпечне для папуги. Через хронічне знесення яєць самки какао дуже мало живуть, оскільки їхній організм перебуває під постійним навантаженням.
Самці схильні до агресії в період гніздування.
Така агресія може бути спрямована як до інших птахів, так і до людини. Під час розмноження в приміщенні має бути лише одна пара какариків.
Звуки.
Якаріки вважаються одними з найтихіших папуг. Однак іноді вони можуть бути дуже шумними. Наприклад, самця, що кличе самку, може цілу годину видавати особливий монотонний звук, який тихим не назвати.
Клітка для какао.
Какарійки вимагають великого простору. Абсолютний мінімум розміру клітки — 85/55/90 см, за умови обов'язкових щоденних прогулянок упродовж багатьох годин (обов'язково вранці та після обіду). Клітки, які продаються в зоомагазинах, загалом не підходять для какао, оскільки в них невідповідні пропорції — висота більша, ніж довжина. У дуже маленьких клітинах какао стають агресивнішими. Під час вибору клітини потрібно звернути увагу на відстань між прутами, яка не має бути більш ніж 2 см, а краще ще менше. Якаріки люблять лазити по прутах клітини, тому краще, щоб прути були горизонтальними.
Якаріки багато часу проводять на дні клітини, тому необхідно часто міняти підстилку. На дно найкраще стелити пісочний папір.
Жердочки найкраще робити зі звичайної неошкірреної гілки. Через гіперактивність какариків у клітці не треба розміщувати занадто багато жердинок і іграшок.
Польоти кімнатою.
Якаріки чудові льотуни, добре орієнтуються навіть у невеликих приміщеннях. Вони мають мати доступ до вільного польоту впродовж багатьох годин. Не можна підрізати ним крила, какарики — папуги, які зобов'язані мати можливість політати. Підрізування махового пір'я дуже погано позначається на психічному здоров'ї какао.
- Ціна: 800 ₴