Купувати нерозлучників краще в дитячому віці — дорослі птахи погано прив'язуються до власників.
Нерозлучники
У Північній шурузі поруч із найбільшим прісноводним озером Африканського континенту мешкають маленькі яскраві папуги, названі на честь німецького дослідника Адольфаgramen.
Нерозлучники вибрали околиці озера Вікторія зовсім не випадково. Мальовнича місцевість буквально потопає в кольорах і травах, а отже, тут є й улюблена їжа мініатюрних пташок — насіння рослин. Щоправда, іноді ці папуги здійснюють розбійні нальоти на сільськогосподарські поля, прагнучи поласувати посадженими злаками, за що здобули собі славу шкідників. Нерозлучники зовсім не прагнуть сховатися в листі. Соковиті кольори їхнього пір'я просто кричать про бажання виділитися й прикрасити собою цей світ. Зелений животик, спина та хвіст із блакитним надхвістям, жовтувато-жовтогаряча голова, білі «окуляри» навколо очей і яскраво-червоний дзьоб є і в самців, і в самок. Загалом, їх досить важко відрізнити один від одного. Хіба що самки трохи більші за своїх партнерів. У дикій природі вони селяться невеликими стайками, розділяючись на пари в період гніздування. Є думка, що самичка та самиць настільки страждають у розлуці, що здатні навіть померти від туги, за що їх і прозвали нерозлучниками. Насправді це не зовсім так.
Маленькі африканські папуги дійсно створюють дуже міцні жіночі союзи, але можуть і розлучатися за потреби. Наприклад, коли сусіди занадто пригнічують молодят, слабша птиця може полетіти від зла якомога далі, а потім повернутися, як ні в чому нефіло. Нерозлучники в'ють гнізда на деревах або в скелястих скелях. Цікаво, що матеріал для будівництва носить на собі самицю, спритно сховавши його в оперення спини. Самець лише супроводжує її в цих вилазках. Зате потім, коли вона відмічає від 3 до 8 білих яєць і починає насичення, самець дбайливо годує свою партнершу та самовіддано охороняє сім'ю.Через 22 або 24 дні в «доміці» нерозлучників стає шумно — з'являються безперечні, сліпі пташенята, покриті густим оранжево-червоним пухом. Батько та мати годують їх до того моменту, як вони навчаться самостійно літати, та й потім деякий час підгодовують.
У десятиденному віці в птенчиків відкриваються очі, а ще через 20 днів вони обзаводяться «дорослим» пір'ям. Стають на крило через 35-40 днів після вилуплення, , але до створення власної родини готові лише 10-11 місяців. В Європу нерозлучники потрапили 1930 року й відтоді з успіхом розлучаються в полоні. У змісті вони невибагливі, охоче їдять корм для папуг середнього розміру.**Тільки клітка для них має бути досить просторою й обладнаною різними пристосуваннями для ігор, інакше 15-сантиметрові пташки швидко перетворяться на неповороткі товсті кульки.
Купувати нерозлучників краще в дитячому віці — дорослі птахи погано прив'язуються до власників.
Можна тримати й одного папужка, а під час вибору пари треба враховувати, що ці птахи воліють шукати собі партнера самі.
Красиві та здорові випадково підібрані пари нерозлучників можуть дуже довго не давати потомства, опіраючись нав'язаному «браку». Тому варто купувати самця і самку, які вже симпатизують один одному
- Ціна: 500 ₴