Розмір 25*17*17
Гніздові пристрої закритого типу
Гніздові пристрої закритого типу: гніздові ящики або дулянки використовуються для розведення: папуг, синиць, мухоловок, горохвісток, трясогузок, гірських в'юрків, різних видів шурупів та амадин, скворців і галок, сов, голубів-клінтухів, сирцю удов, зимородків, майн.
До гніздових пристроїв закритого типу відносять гніздові ящики та дулянки. Жодних переваг один перед одним вони не мають, але виготовити дулянку набагато складніше, тому частіше користуються гніздовими ящиками.
Гніздовий ящик і джип можна виготовити самому. Для цього з сухих дощок завтовшки 2-2, 5 см роблять заготовки та скріплюють їх шурупами або цвяхами. Обробляють заготівки рубанком тільки зовні, всередині вони мають бути шорстками. Кришку роблять односкатною та прикріплюють на петлях шурупами. Дно також прикріплюють шурупами або прибивають цвяхами. Попередньо всередині дна роблять заглиблення діаметром 3-5 см для того, щоб яйця не розкочувалися.
Під час виготовлення гніздових ящиків для нерозлучників заглиблення в дні не роблять (вони в'ють справжні гнізда всередині ящика), але в нижній частині стінок просвердлюють два ряди отворів діаметром 6-8 мм для нормального повітрообміну в гнізді. Це необхідно зробити, позаяк клітини нерозлучників дуже чутливі до перегрівання, насиченості повітря киснем і вологою й без належної аерації гинуть. З цією ж метою в жарку погоду під гніздовим ящиком потрібно ставити посуд із водою для підвищення насиченості водяними парами повітря, що надходить у отвори.
Леток роблять квадратним або круглим на відстані 2-3 см від даху. Діаметр літнього отвору 3,5-5 см влаштує синиць, мухоловок, горіхвосток, дрібних папуг, 8-10 см — скворців, майн, багатьох середніх папуг і навіть галок.
На дно гніздов'я насипають трохи сухих тирси, краще березових. Вони слугують гніздовою підстилкою для яєць і пташенят більшості папуг, крім нерозлучників. Під час виготовлення будиночків для гніздування необхідно зробити так, щоб доступ до яєць і собак було досить простий і процедура огляду самого гнізда не займає багато часу. Краще, якщо в будиночка буде знімна кришка.
Дуплянки виготовляють із відрізка стовбура дерева (порошеного або з гнилою серцевиною). Гнучу серцевину видаляють стамескою, потім прикріплюють шурупами дно та дах. Площа дна не має бути занадто маленькою, інакше пташенятам буде тісно і найслабші з них можуть затиснути старші. Кількість гніздових ящиків (дуплянок) залежить від кількості пар птахів у садку (вольєрі), але, щоб уникнути контакту, краще вішати зайві гніздечки.
Розміри штучних будиночків залежать від розмірів птахів.
- Ціна: 280 ₴