Гульдова амадина
Ці чудово пофарбовані в'юркових ткачиків дослідник Джон Гульд назвав на честь своєї дружини. Цей вид незвичайний тим, що в
дикої природи його представники з різним забарвленням голови живуть і розмножуються в загальних стайках.
Популярні різновиди гульдових амадин.
Попри те, що зараз отримують дедалі більше нових мутацій, не багато хто з них за красою може зрівнятися з дикою (нормальною) формою.
Нормальна форма.
Для нормальної форми гульдової амадини характерна чорна стрічка на горлі, яка звужується у вузьку смужку, що огортає більшу частину голови. По її зовнішньому боці проходить кишенька небесно-блакитного кольору. Спина та крила зелені, груди фіолетові, а нижня частина тіла яскравого канареєно-жовтого кольору. У деяких птахів голова повністю чорна, в інших — яскраво-червона. Ріже серед диких птахів трапляється жовтоголова форма. Самки гульдових амадин помітно блідіші самців. На початку періоду розмноження кінчик дзьоба в самців стає вишнево-червоним.
Мутації.
До цього часу відібраний цілий ряд мутацій. Це білогрудні гульдови амадини, у яких замість пурпурового пір'я на грудях білі. Ця мутація може поєднуватися з трьома кольорами пір'я на голові. У бузковогрудих птахів фіолетове забарвлення оперення на грудях має блідіший відтінок. Відомо також кілька блакитних форм, у найпопулярнішого з яких зелене пір'я заміщене блакитним, а жовте забарвлення нижньої частини тіла — на різні відтінки блідо-кремового кольору. Фарбування грудей у цих птахів також блідіше, ніж у нормальної форми. Східне забарвлення мають амадини пастельної форми, але в них груди пофарбовані так само яскраво, як у диких птахів.
Догляд та умови утримання.
Ці птахи вибагливі, під час зниження температури вже до +10 °C їх потрібно переводити в опалюване приміщення. Їм потрібен великий простір для польотів, тому взимку краще розмістити їх у теплому вольєрі, де вони можуть гніздитися. У природі гульдові амадини часто утворюють гніздові поселення, але в полоні їх частіше розводять парами в клітинах. Це дає змогу ретельніше контролювати процес розмноження. За сприятливих умов птиці можуть бути досить плодовиті.
Період, коли поперщені кошенята злітають із гнізда, критичний для гульдових амадин. У цей час хоча б упродовж двох тижнів, їм корисно давати пробіотик. Це допоможе запобігти багатьом захворюванням травної системи молодих птахів. Ніколи не розлучайте пташенят із батьками, поки вони не зможуть годуватися самі. Спочатку давайте їм той корм, яким їх годували батьки. Підживлення також потрібне молодим птицям під час линяння.
Часті питання.
Чи потрібно підкладати яйця гульдової амадини японським амадинам?
Це необов'язково, якщо птахи самі висиджують яйця та вигодовують пташенят. Прийманих батьків зазвичай використовують, коли хочуть іненсифікувати розведення. Видаливши яйця відразу після їх відкладання, ви змушуєте самку відразу ж відкласти нові, що подвоює розмір приплода. Ще одна причина може поєднуватися в ураженні дорослих птахів трахейним кліщем. У гнізді ці паразити швидко передаються малюкам, коли їх годують батьки. Віднявши яйця та підклавши їх японським амадинам, ви розриваєте ланцюжок поширення інвазії.
Як визначити зараження гульдових амадин трахейним кліщем?
Типова ознаками захворювання є нездоровий зовнішній вигляд птахів, втрата ваги та важке дихання. Часто уражені птиці сидять, відкриваючи дзьоби. Для лікування можна використовувати івермектин, який виписує ветеринар. Застосовувати його треба строго за інструкцією.
Основні | |
---|---|
Виробник | Власне виробництво |
Країна виробник | Україна |
Користувальницькі характеристики | |
Види домашньої птиці | Екзотичні птахи |
- Ціна: 1 500 ₴