
Купалка для птахів Ferplast
250 ₴
Мінімальна сума замовлення на сайті — 300 грн
- В наявності
- Код: 5402-04
Ferplast TREVI Купалка для дрібних птахів
Купалки для папуги, канарки, амадин.
Довжина 14 cm, Ширина 15 cm, Висота 13 cm...
Купання дає змогу птицям підтримувати пір'я в гарному стані. Для цього в карту або вольеру рекомендується ставити скляну, керамічну або пластмасову ванночку відповідного розміру. Ванночка не має бути вузькою і глибокою, щоб птах не захлинувся. Можна виготовити ванну самим, використовуючи як каркас листовий алюміній і вставляючи в нього звичайні скла. Для купань також можна використовувати спеціальні ванночки або навісні купальні з оргскла, які продаються в зоомагазинах. Зазвичай клітини для пари або групи дрібних птахів бувають більшої довжини та для зручності обслуговування мають кілька дварок, до яких можна прикріпити таку купалку.
Розміри купалок залежать від величини птахів, , а рівень води для найменших пташок не має перевищувати 2 см. За більшої глибини дрібні пташки, наприклад зеброві амадини, можуть потонути. Якщо в клітині або вольєрі є недавно вильотені кошенята, то від купання краще утриматися.
Птахи люблять купатися не тільки у воді. Перепила, жакони та деякі інші види птахів купаються в річковому піску, який товстим шаром насипають на дно клітки. У природі таке купання захищає їхнє пір'я від паразитів. Пісок можна насипати в окрему ванну. Борта таких ванночок краще робити вище, щоб пісок не засмічив квартиру. Наприклад, для жавокронів підходить висота 15-20 см.
У садовому вольєрі можна влаштувати неглибокий бетонований басейн. Краї обкладають декоративним каменем, скріпленим цементним розчином, на підлогу насипають великий пісок і обкладають дерном із зеленою травою. Розмір і глибина басейну залежить від величини птахів: рівень води в ньому не має бути вищим від рівня крил, інакше птиці можуть потонути.
Як купаються птахи в природі
Птахи підтримують у гарному стані своє оперення не тільки за допомогою чищення. Щоб видалити з пір'я бруд і сор, птиці часто купаються. Дрібні птахи роблять це, лежачи на вологих після дощу листя, — у орнітологів це називається «купуванням у листі». Інші птахи купаються в калюжах, забираючись туди, щоб змочити, а потім з'єднати своє пір'я.
Птахи, що мешкають у посушливих регіонах, віддають перевагу купанню пилових ванн — вони лягають у наповнені пилом ямки та починають хлопавати крилами, щоб пил ввібрав на них частинки бруду та надлишки олії з оперення. Після цього птиці вилазять із ямки та енергійно струшують пір'ям, щоб змахнути з них пил.
Основні | |
---|---|
Виробник | Trixie |
- Ціна: 250 ₴