Ці папуги в полоні трапляються досить рідко.
Чищення підвидів цих птахів досягає 21.
Тривалість життя 15 і більше років.
Багатобарвний або райдужний лорикет ( Trichoglossus haematorus) — птах сімейства папуг, що мешкає в північній і східній Австралії та на острові Тасманія.
Довжина багатобарвного або райдужного лорикета приблизно 30 сантиметрів, розмах крил приблизно 17 сантиметра, а важить птах приблизно 130 грамів.Фарбування багатобарвного лорикета дуже яскраве та різноманітне, голова птиці блакитно-лілово-лілового кольору, дзьоб жовтогарячий, передня частина шиї та штани темно-сині, шийний поясок жовтого кольору, грудка червона, з боків жовтогаряча, а крила, спина та верхня частина хвоста темно-зелені. Очі в самця багатобарвного лорикета яскраво-червоні, а в самки — жовтогарячо-червоного кольору.
Багатобарвний або райдужний лорикет живиться різним насінням, плодами, квітами та ягодами.
Брачний період у райдужного лорикета відбувається з серпня до січня, гренезда птиці розташовують на висоті 25 метрів, у коморі зазвичай 2 яйця. Яйця насичує самка, від 23 до 25 днів, батьки годують пташенят 7-8 тижнів, після чого вони залишають гніздо і ще за 2-3 тижні стають повністю самостійними.
Райдужні лорикети широко поширені в містах східного узбережжя Австралії, де звикають до сусідніх людей і живуть безпосередньо поруч із жилетом. Через гарне забарвлення райдужного лорикета тримають у полоні частіше, ніж інших папуг. Тривалість життя райдужного лорикета до 20 років.
Багатобарвний або райдужний лорикет також широко поширений у Новій Зеландії, на острові Гоалі, портових островах, Нових Гебридах, Новій Каледонії.
Різновид містить 21 підвид, які розрізняються забарвленням оперення.
Типи райдужних лорикетів:
Green napes (Зелений потилиць), номінальний вигляд T. h. h. haematedus, найпоширеніший і доступний для придбання. Основному вони населяють острови Нова синхронізація й Індонезія, де часто трапляються у формі великих стай на краю лісу. Їхні тіла зелені. Їх лоби, макушки та вузька — сині, вал відливає зеленим. На зворотному боці голови фіолетовий; на грудях червоні пера з чітким краєм темно-синього кольору. Комір зеленувато-жовтого кольору.
Одним популярним членом цього сімейства є Суейнсон лорикет або Блу Маунтін лорикет, T. h. moluccanus. Його голова темно-синього з фіолетовим кольором, вал відливає легкою блакитною. Живіт темно-синій. Жовтогарячі груди не мають темного обрамлення пір'я, як у зеленоголових. Комір жовто-зелений. Деякі колірні мутації також були зареєстровані, але вони вкрай рідкісні. Ці лорикети є рідними для Східної Австралії, де їх часто можна побачити у дворах населених пунктів.
Лорикет Едвардса, T. h. capistratus, стає дедалі поширенішим. Їхнє тіло зелене. Голова зелена, лоб, підборіддя і верхівка сині, вал відливає темно-синім кольором. Груди жовті з невеликою кількістю жовтогарячого окантовки, брюшко темно-зелене та комір зеленувато-жовтого кольору. Цей птах є рідним для нізин Східного Тимору. Загалом дорослі лорикети Едвардса вважаються менш різкими й агресивними, ніж зеленоголові. Це збільшує їхню доцільність як хатніх вихованців.
Решта п'ять різновидів, зокрема лорикет Розенберга (T. h. rosenbergii), Синьо-ловий або Блідноголовий лорикет (T. h.caeruleiceps) і лорикет Вебера (T. h.weberi) мало поширені в будинках. Лорикет Вебера є єдиним багатобарвним лорикетом, не так яскраво забарвленим, як вставляльні. Його основні кольори зелений і жовтий. Трохи менше від нього, лорикет Філа, T. h. mitchellii, майже повністю зник із домашніх зоовуглів через свою вибагливість. Крім того, йогоgue на батьківщині на островах Балі та Ломбак, судячи з усього, істотно скоротилася й перебуває під загрозою зникнення. Лорикети Форстені (Т. h. forsteni) стали рідкісними в останні роки. Їхнє число в дикій природі так само скорочується.
Визначенням підлоги райдужних лорикетів:
Треба завжди пам'ятати, що немає способу візуально визначити стать райдужного багатобарвного лорикета. Односторонньо вірні та надійні способи — хірургічне (ендоскопічне) визначення статі або ДНК (Кров/Прія).
Клітка:
В Австралії райдужні лорикети вважаються птицею, ідеальною для папуг-чайників-початківців, тому що за ними не складно доглядати, і вони можуть легко розмножуватися в умовах неволі. Розміри клітки зазвичай обмежуються лише бюджетом власника — чим більше, ніж краще. Оптимальним розміром вважається 1.2 м х 0.6 м х 0.9 м. Якщо клітинка/вольєр не надто мала для птахів, успішне розведення майже гарантоване.
Розведення:
Багатобарвні лорикети стають статевозрілими до однорічного віку. Один раз на рік самичка витрачає 2 яйця з інтервалом 1-2 дні. Інкубаційний термін приблизно 24 дні, Рівнень нормальності майже 100%. Іноді бувають 3 яйця, але це дуже рідко.
Птенці райдужного лорикета покриті прекрасним тонким білим пухом. Очі розплющуються на 14 день. До 20-го дня пух стає сірим, а на 40 днів пташенят майже повністю оперюються. Батьки вигодовують пташенят приблизно до 60 денного віку.
Треба регулярно спостерігати за дорослішаючими пташенятами, через те, що батьки можуть стати агресивними щодо своїх молодих дітей, які рвуться повернутися в гніздо.
Забарвлення пташенят менш яскраве, ніж у дорослих лорикетів, їх дзьоби коричневі, а шкіра навколо очей — бліда
- Ціна: 10 000 ₴